1

TESETTÜR GÖMLEK YAZIN VE KIŞIN VAZGEÇİLMEZ ÜST GİYSİSİ

Tesettür giyimde şıklığı prensip edinmiş kadınların asla vazgeçemediği üst giyim ürünlerinden biri de tesettür gömlek modelleridir. Birbirinden şık ve güzel tesettür gömlek modelleri günümüz muhafazakâr kadınların gardıroplarında başköşede durur. Tesettür gömlek, ister özel bir davete katılırken, isterse günlük yaşamda kullanılsın kurtarıcı nitelikteki kadın üst giyim ürünlerinden biridir.

Modası Geçmeyen Giyim Parçası Tesettür Gömlek Modelleri

Her dönemin modası içinde yer alan tesettür gömlek modelleri, farklı yaka ve kol detayları, düğme bölgesi süslemeleri ve etek işlemeleri ile her zevke hitap eden ürünlerin başında geliyor. Tesettür gömlek, farklı kombinler yapılabilmesine olanak tanımasıyla pek çok kadın tarafından günlük yaşam ya da özel günler için tercih ediliyor. Özellikle ofis işlerinde çalışan kadınlar için hayat kurtarıcı nitelikteki tesettür gömlek, klasik ya da spor alt giyim ürünleri ve spor aksesuarlarla da şıklıkla kullanılabilir.

Tesettür Gömlek Seçerken Hangi Mevsim Olduğu Önemli

Bayan gömlekleri tesettür giyimin önemli bir parçasıyken, seçim yapılırken de dikkat edilmesi gereken konular vardır. Binlerce çeşit model arasından zevke uygun bir tesettür gömlek mutlaka bulunabilecek iken seçim yapılırken özellikle mevsime dikkat edilmelidir. Yaz demeden, kış demeden her mevsim giyilebilen tesettür gömlek modelleri eğer kış için tercih ediliyorsa yünlü modelleri seçilebilir. Farklı maddeler kullanılarak üretilebilen tesettür gömlek modelleri içinden sentetik kumaşlar yaz için uygun bir seçim olmayabilir. Kış ayları için doğalı tercih edenler yünlü, fark etmediğini düşünenler ise sentetik kumaşlar tercih edebilir.

Gömlek Tesettür Giyimin Vazgeçilmezidir

Yaz aylarında da gömlek tesettür giyimde kullanılabilir. Sıcak yaz günlerinde de tesettür gömlek modelleri, yine kumaşına dikkat edilerek rahatlıkla giyilebilir. Kış için daha yünlü ve sentetik ürünler alınabilecekken, yaz için ise pamuk, keten, kenevir, modal, bambu gibi doğal lifler kullanılarak üretilen kumaşlardan yapılmış tesettür gömlek modelleri seçilebilir. Doğal liflerden yapılan bu kumaşlar, vücut için iklimlendirmeyi sağladığından sağlıklı olarak kabul edilir ve birçok kadının ilk tercihleri arasında yer alır.

Uzun Gömlek Tunik Her Kombine Uyuyor

Tesettür gömlek modelleri içinde uzun gömlek tunik de en çok rağbet gören modellerin başında gelir. Uzun olduğu için tercih edilen tunik gömlek modelleri, hem gömleğin şıklığını, hem de tuniğin rahatlığını bir arada sunar. Uzun gömlek tunik, pantolonlar ve eteklerle de kombin yapabildiğinden sıklıkla tercih edilen modellerin içinde yer alır.

 

Tesettür Gömlek Nasıl Kombin Yapılır?

Muhafazakar yaşam seçen kadınlar için büyük önem taşıyan tesettür gömlek modelleri tercih nedenlerinin başında kombin rahatlığı gelir. Tesettür gömlek ile uzun etek ile yapılacak rahat bir kombin, babet ya da daha rahat ayakkabılarla rahat bir ziyaret kıyafetine dönüşebilir. Ya da dar kesim bir pantolon üzerine tunik gömlek modelleri tercih edilebilir. Uzunluğuyla dikkat çekici olan uzun gömlek tunik, bu kombinde topuklu ayakkabı ve daha ağır aksesuarlarla şık bir davete katılmak için uygun olabilir. Tesettür gömlek modelleri ile kombinlerde sınır olmadığı gibi dikkat edilmesi gereken konulardan biri de beden seçimidir.

Muhafazakar kadınların önem verdiği detaylardan biri de vücut hatlarının görünmemesidir. Vücut hatlarının belli olmaması uğruna giyildiğinde kötü görüntüye neden olacak bol modeller asla seçilmemelidir. Bu nedenle seçilecek tesettür gömlek, mutlaka vücut tipine uygun olmalıdır. Şıklığı yaşamının bir parçası haline getiren, tesettür gömlek ve uzun gömlek tunik modelleri, doğru seçim yapıldığında, kişiyi ortamın yıldızı yapabilir. Her mevsime uygun tesettür gömlek ve uzun gömlek tunik modellerine Elören internet adresinden ulaşabilirsiniz. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR