1

Pantolon Modasında Kadın Pantolon Modellerinin Egemenliği Var

Pantolon, neredeyse insanlığın tarihi kadar eski bir geçmişe sahip olsa da kadın pantolon modelleri, ancak sanayileşmenin artmasıyla yaygınlaşmaya başladı. Şimdilerde pantolon dünyasında kadın pantolon çeşitleri modayı belirlese de 1920’lere kadar kadınların pantolon giymesi yasaktı, giyen kadın hoş karşılanmıyor ve cezalandırılıyordu. Yüzlerce yıl erkek egemenliğinde kalan ve çok da gelişme gösteremeyen pantolon, kadın modasına dahil olduktan sonra adeta çiçek gibi açıldı.

Kadın Kumaş Pantolon Her Zaman Hayat Kurtarıcı

Kadın kumaş pantolon ile başlayan moda, çağa ve yıllara göre değişti ve kadın bol paça pantolon, kadın havuç pantolon ve İspanyol paça jean gibi sayısız modelle günümüzde modanın en vazgeçilmez parçalarından biri halini aldı. Şimdi gardırobunda pantolon olmayan kadın nerdeyse yok gibidir. Kadın pantolon modelleri, günümüzde, özel davet ve gecelerden, günlük kullanıma kadar hayatımızın her alanında vazgeçilmezlerimiz arasında diyebiliriz.

Özellikle modası neredeyse hiç geçmeyen kadın bol paça pantolon günümüzde hala şıklığın en güzel tamamlayıcılarından biri olarak karşımızda durmakta. İspanyol paça jean ve yüksek belli İspanyol paça pantolon bugünlerde en çok rağbet gören modeller arasında yer alıyor. Çünkü, kadın bol paça pantolon modelleri, her türlü kombinde en güzel sonucu verir ve bu da birçok kadın için yeterlidir. Bol paça pantolon, şıklığı ve zarafeti bir arada sunarken, kolay kombin yapma avantajlarını da yanında sunar. Örneğin yüksek belli İspanyol paça pantolon, hem spor, nem de klasik giysi, takı ve aksesuarlarla kombin yapılabilir. Kadın bol paça pantolon 10 yıl öncesinin modasında yer aldığı gibi, bugün de belki 10 sene sonrasının modasının içinde de yer alacak vazgeçilmez bir parça.

Kadın Havuç Pantolon Mu Kadın Kumaş Pantolon Mu Tercih Etmeli?

Kadınların vazgeçemediği pantolon modelleri arasında kadın havuç pantolon gelir. Adından da anlaşılacağı gibi bir havuç görüntüsünü andırdığı; yukarıdan aşağıya doğru daralan bir perspektifle geldiği için kadın havuç pantolon adını almıştır. Bu tip pantolonu giymek için vücut tipinizin uygun olması doğru bir gerekçe olabilir. Çünkü kadın havuç pantolon her vücut tipinde aynı şıklıkta durmayabilir. Ancak sizin de kendinize yakıştıracağınız bir pantolon vardır.

Kadın pantolon modelleri arasında yine en çok tercih edilenlerden biri kadın kumaş pantolon, bir davete giderken, ya da ofise yetişmeye çalışırken, belki de hayat kurtarıcı olabilir. Her kesim ve kalıptan, her modele kadar birçok çeşidi bulunan kadın kumaş pantolon hem rahatlığı hem de şıklığı ile asla vazgeçilmeyecek parçalar listesinde belki de ilk sırada yer alır.

Kadın Pantolon Modelleri Bakarken Kumaşa Önem Verin

Kadın pantolon modelleri incelenirken, dikkat edilmesi gereken önemli hususlardan biri de kumaştır. Kadın kumaş pantolon tercih ediyorsanız, mevsime göre yünlü ya da pamuklu kumaşlar tercih edebilirsiniz. Sentetiklere nazaran pamuk, yün, bambu ve keten gibi doğal lifler elde edilerek üretilen kumaşlardan yapılmış pantolonlar, hava geçirgenliği sağladığı için dört mevsim vücudunuzun nefes almasını sağlar. Tamamen pamuktan üretilmiş İspanyol paça jean yaz ya da kış fark etmeksizin size rahatlığı verir. Bunun dışında sentetik hammaddeler kullanılarak üretilmiş kadın pantolon modelleri de bulunabilir. Bu tür kumaşları da tercih edebilirsiniz, ancak hem yıkarken hem de ütülerken daha dikkatli olmanız gerektiğini unutmayın.

Eğer siz de gardırobunuzda yeni pantolon çeşitleri istiyorsanız, hala modasını sürdüren kadın bol paça pantolon, tarzınıza göre, kadın havuç pantolon ya da klasikten vazgeçmeyenler için kadın kumaş pantolon tercih edebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR