Elbise
ADET
₺560,00 KDV Dahil
₺690,00 KDV Dahil
%19 İndirim
%19İndirim
Yeni Ürün
1

Tesettür Giyim Modelleri ile Zarifliğin ve Şıklığın Kitabını Yazabilirsiniz

Muhafazakâr yaşamın vazgeçilmezi tesettür giyim modelleri, moda dünyasında her yıl en çok model üretilen ürünler arasında yer alır ve yeni gelenler listesinde hep ilk sıralara yerleşir. Kişinin, yaşam tarzının dışarıya bir tezahürü olan tesettür elbise modelleri, her mevsime uygun ve her zevke göre özel olarak tasarlanır. Bir davete ya da özel bir güne katılırken kullanılabilecek tesettür elbise ve tesettür takım bulunabilirken, tesettür günlük elbise modelleri de rahatlığı ve şıklığıyla binlerce çeşidiyle sunulur.

Tesettür Elbise Modelleri Sınırlı Bir Seçenek Mi Sunuyor?

Bu sorunun yanıtı elbette hayırdır ve tesettür elbise modelleri içinde; tesettür ikili takım, elbise tesettür ve tesettür takım gibi zevkinize ve beğeninize uygun pek çok seçenek vardır. Sizin yapmanız gereken kıyafeti nerede kullanacağınızı belirlemektir. Örneğin günlük kullanımda; eğer tesettür günlük elbise tercih etmiyorsanız, kadın kumaş pantolon ve tesettür ikili takım ile harika kombinler yapabilirsiniz.

Tesettür elbise modelleri sınırsız bir seçenekle sunulduğundan kombin yaparken tamamlayıcı parçalara dikkat etmelisiniz, burada doğru görünüme kavuşmak için elbise ile uyuma dikkat edin. Tesettür günlük elbise tercih ediyorsanız kış için daha spor, yaz için babet türü ayakkabılar ve aksesuarlar, tesettür takım kullanıyorsanız, daha gösterişli aksesuarlar, ayakkabı ve çanta seçmelisiniz. Tesettür giyim modelleri eğer doğru parçalarla tamamlarsanız, zarifliğin ve şıklığın kitabını yazabilirsiniz.

Vücut Tipiniz Size Tesettür Giyim Modelleri Seçiminde Yol Gösteriyor

Tesettür giyim modelleri seçilirken dikkat edilmesi gereken önemli konular vardır. Bunlardan biri mevsime göre seçim yapmak ve doğru tesettür elbise veya tesettür takım bulmaktır. Çünkü yapacağınız yanlış bir seçim, gün boyu üzerinizde taşıdığınız kıyafetinizle sıkılmanıza ve konforunuzun düşmesine yol açabilir. Bunun için her kadının vücut tipinin farklı olduğu unutulmamalıdır ve seçim de buna göre yapılmalıdır. Eğer ki bir kadın, vücut tipinin nasıl olduğunu biliyorsa, tesettür giyim modelleri seçimi o kadar kolay olur.

Örneğin üst beden bölgesi alt beden bölgesinden küçük olan armut tipi vücuda sahipseniz üst tarafında işlemeler bulunan tesettür elbise modelleri tercih edebilir ve dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Bu tipteki elbiseleri, kemer gibi aksesuarlarla da süsleyebilirsiniz.

Şanslı grupta yer alan kum saati vücuda sahipseniz deyim yerindeyse ne giyseniz yakışır; balık abiye tercih edebilirsiniz.

Eğer vücudunuz oval bir yapıya sahipse, vücudu saran tesettür elbise modelleri yerine daha dökümlü ve koyu renk olanları tercih etmelisiniz.  Dikdörtgen vücut tipli kadınlar da ince yapılı ve atletik vücudunun avantajlarını kullanarak yeni gelenler arasından kendilerine, tesettür elbise ya da tesettür takım seçebilirler. Burada da yine bir kemer iyi bir aksesuar olabilir.

Doğru Tesettür Elbise Seçimleri

Vücut tipinizi biliyorsunuz, modeli belirlediniz ama tesettür elbise için bu kadar özellik yeterli mi? Elbette hayır. Tesettür elbise için kumaşın kalitesi de son derece önemlidir. Burada dikkat etmeniz gereken, doğal mı yoksa sentetik kumaş mı, sorusuna cevap vermektir. Sentetik kumaşlar yaz mevsimleri için uygun olmazken, daha doğal ürünler tercih edebilirsiniz. Sentetik çok sayıda ürün bulunabilirken, doğal ürünlere artan rağbet nedeniyle günümüzde pamuğa ve doğal yüne alternatif olarak, bambu, keten, modal, gibi doğal liflerden üretilen tesettür elbise modelleri de büyük bir kitle tarafından tercih edilmektedir.  Çünkü bu kumaşlar sağlıklı kumaş olarak değerlendirilmektedir.

Bu nedenle tesettür günlük elbise, ya da tesettür elbise alınırken mutlaka mevsime uygun şekilde olmasına dikkat edilmelidir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR